Click here to send us your inquires or call (852) 36130518
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

2015 Kazakistan iş başvurusu formu doldur. 2015 Kazakistanda işçi alımı yapan yerler firmalar şirketler hakkında bilgi. Kazakistan personel eleman alımları kayıt yerleri. Türkiye için yeni İş umutlar doğuyor. Yurt haricinde dolgun aylık ücretle temrin umutları reel oluyor. Bir fazlaca branşta yetişmiş ama iş sahibi olamamış binlerce sayıya ulaşan insana iş umudu doğuyor. İşsizlik bizim ülkemizde birikmeye devam ediyor. İnsanların ekonomik sorun yaşamış olduğu bu zamanlarda zorunluluktan dolayi yurt dışına giden çoğu gurbetçi yurttaşımız iyi aylık ve huzuru buluyor. Bu ülkelerin içerisinde Almanya, Fransa, Gürcistan, Libya, Dubai, suudi Arabistan, Belçika benzer büyük ülkeler geliyor. Yeni ve süratle oluşan devletlerden önde gelen Kazakiztan’ da iş olanağı elde eden devletlerden biri yazımızın devamında mevzuyla ve istek edilen meslekler mevzusunda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Konu ile alakadar sormak dilediğiniz her suali alt kısımdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

3-bin-dolari-duyunca-radyasyon-viz-geldi-3610087
HABERTURK.COM’un girişimciler için hazırladığı yatırım dosyası Kazakistan ile başlıyor. 15 senelik istiklal geçmişine büyük muvaffakiyet öyküleri sığdıran Kazakistan, coğrafyanın en çabuk oluşan ülkesi konumunda ve yatırımcılar için büyük fırsatlar sunuyor. Son evrede finans müesseselerinin alaka duyduğu Kazakistan’da, inşaat sanayisinin mühim bir bölümü nı Türk firmaları elinde yer alıyor. Kazakistan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 85 senede çekmiş olduğu ecnebi sermayeyi 15 senede çekmeyi muvaffak olan mühim devletlerden biri. Bir milyon vatandaşına istihdam imkânı yarattı ve farklı olarak Türk Cumhuriyetleri arasından soyularak büyük ekonomiler içerisine girmeyi muvaffak oldu. Peki fakat Kazakistan’ı alternatif kılan ne? Bu suali Kazakistan’da kime sorsanız yönetimdeki istikrarlı dönemi işaret ediyor. Gerçekten de Kazakistan, farklı olarak Türk Cumhuriyetler içerisinde liberalleşmeye ve global ekonomiye en çabuk ayak uyduran devlet oldu. Kendisine Amerikan dizaynı kalkınma siyaseti belirleyen devlet, 15 sene içerisinde enerji, bilişim, ziraat ve inşaat sektörlerinde süratle büyüdü. 2007 senesinde ekonominin gelişme sürati suratta 8.5 olan Kazakistan , 2001 seneninden itibaren her sene averaj yüz bölgesinde 10 büyüyor. Eskiden, ‘Ne iş olsa yaparım’ mantığıyla kesime giden Türkler için de şartlar değişti!
Peki yeni evrede Kazakistan hangi yerlerde iş fırsatları sunuyor?

VİZE SORUNU YOK
Uçak Almata Havalimanı’na indiğinde evvel saatlerinizi 4 saat ileri almanız ihtiyaç duyuluyor. Kazakistan’a girişte vize tatbik etmesi yok. Bölgenin en mühim kenti Almata. Burası ana kent unvanını kaybetmiş olsa bile Türkiye için İstanbul ne ise, Kazakistan için de Almata aynı algılama geliyor. Kazakistan ekonomisine ilişkin ilk ipuçlarını ise havaalanından şehre isabetli giderken görmek olası. Son dizayn lüks Mercedes ‘ ler, Auidi ‘ ler ve BMW ‘ler dikkat çekiyor. Kazakistan Hummer ile Hummer’ın çarpıştığı tek devlet olarak biliniyor. Elbette bunda sıfıra yakın vergilerin ve de sudan ucuz petrolün de tesiri mevcut fakat Kazakistan dudak uçuklatan bir zenginliği karşısındakine fazlaca ilk bakışta işaret ediyor. Almata’nın merkezine istikametli ilerlemeye devam ettikçe lüks ve ihtişamın daha da da arttığına tanık oluyoruz . Almaata anayolları tayyare pisti kadar genişliğe sahip. Yeni meydana getirilen konutların hepsi ise rezidans kalitesinde.

HER ALANDA YATIRIMCIYA AÇ
Almatı’da ilk görüşmemizi Türkiye Büyükelçiliği’nden Ticaret Müşaviri Aykut Eraslan ile yapıyoruz. Eraslan’a göre Kazakistan tam bir yatırım cenneti… Öyle ki; 15 senelik istiklal senesinde Türkiye’nin cumhuriyet senesinde çekebildiği ecnebi sermayeyi çekmeyi başarabilmiş. Ancak Arslan’a göre bu daha da bir başlangıç. Ülke önümüzdeki 5 senede bu rakamı katlamayı tasarılıyor. Eraslan, ülkede en çok istihdam elde eden şirketlerin Türkiye’den geldiğini söylüyor. Eraslan’ın Kazakistan’a yatırım düşünen yahut tecim inşa etmeyi hedefleyenlere inerileri ise şunlar: “Öncelikle Kazakistan’ı başka Türk Cumhuriyetler ‘ den ayrı tutmak ihtiyaç duyuluyor. Çünkü burası dışa açılmayı başarabilmiş bir devlet. Ancak daha fazla yolun başlangıcında oldukları da bir reel. Şu lâhza 4 anne sektörde iş mevcut ; enerji, ziraat, bilişim ve inşaat. Kazakistan kesimde Rusya’dan sonrasında en çok yatırımcı çeken devlet konumunda. Dünyanın en varlıklı bölge altı kaynaklarına sahip. Doğalgaz ve petrolün peşi sıra; bakır, çinko ve altın rezervlerine sahip. Kazakistan, bununla birlikte büyük bir hammadde ihracatçısı. Özellikle bitirecek hazırladıkları teşvik kanunu ile bu mevzuda oldukça büyük atılımlar yaptılar. Küçük yatırımcılar için de burası tam bir çekim merkezi. Özellikle hizmet sanayiinde büyük aleni bulunmakta. Buraya bu platformda bir hayli Türk girişimci geliyor. Biz de burada onlara her çeşitli dayanağı vermeye hazırız .”

MAĞAZALARDA “BURADA TÜRK MALI SATILIR” YAZILARI VAR
Çin Kazakistan’a komşu bulunmasına karşın ülkede mesamesi oldukça okunmuyor. Eraslan’a göre bunun birincil sebebi, Çin mallarına aksi olan ön kısım hüküm ve 2 halkın iç içe nazar açısı. Hızla zenginleşen ahali Çin mallarına saygınlık etmiyor. Türk malları ise Avrupa kalitesi ile eşdeğer tutuluyor. Hatta Eraslan, bir hayli mağazanın camlarına “Ürünlerimiz Türk malıdır ” yazdığı malumatını de veriyor.

MEVZUATI İYİ ÖĞRENMEZSENİZ BATARSINIZ
Kazakistan’a 10 sene evvel gelen ve buranın sayılı şirketleri içerisine girmeyi muvaffak olan Galaksi Grup ülkenin en mühim PVC üreticilerinden biri. Sadece Kazakistan değil Rusya’ya ve farklı olarak Türki C umhuriyetlere de PVC satıyor. En mühim nitelikleri ise sektördeki boşluğu hemen ayrım etmiş olmaları. Şirketin G enel Müdürü Fatih Uzunoğlu, bu manada teşebbüsçülere mühim telkinlerde yer alıyor. Kazakistan’ın artık oldukça değiştiğini özetleyen Uzunoğlu, şunları söylüyor : “Burada hala kof sektörler bulunmakta. Ama devlet külüstür devlet değil. Öncelikle bu satışa girecekseniz fazlaca mükemmel bir sermayeniz olması gerekli ve işinizi fazlaca iyi yapmalısınız. Yatırımcıların en çok sorun yaşamış olduğu mevzu ise mevzuatlar. Birçoğu külüstür Sovyet devrinden kalan bu mevzuatlar yüzünden yüz binlerce dolarınızı burada kaybedebilirsiniz. Örneğin fabrikanıza enerji hattı çektirmenin 50’den aşırı prosedürü bulunmakta. Mutlaka bu tarz şeyleri iyi bilen bir danışman ile çalışmalısınız. ” Uzunoğlu’nun dikkat çekmiş olduğu bir farklı olarak mevzu ise Türkiye ile Kazakistan içerisinde siyasal müzakerelerin azlığı. Uzunoğlu, “Putin ile Nazabayev 2007 senesinde 3’e yakın karşı karşıya müzakere yapmış oldu. Türkiye’den ise 10 sene aradan sonrasında olsa olsa bir defa Abdullah Gül burayı ziyaret etti” diyor.

20 BİN TÜRK İŞÇİYE İHTİYAÇ VAR
Kazakistan yine etmek edilen bir devlet olduğundan işgücü ihtiyaçları bir hayli. Ülkenin en sıska noktalarından biri nitelikli personel sıkıntısı. Ülke Sovyet zamanında kalma kültürün tesiri ve çabuk zenginleşme sebebi ile işgücü ithal arzulamak zorunda kalıyor. Bu nedenle Türkiye’den binlerce sayıya ulaşan fert Kazakistan’a emek vermek için geliyor. Burada alınan maaşlar , Türkiye koşullarına göre oldukça fazla yüksek. En düşük emekçi aylık geliri 2 ila 3 bin dolar içerisinde değişiyor. Kazakistan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşaviri Özer Özcan, şu lâhza ülkede 20 bin işçiye gereksinim olduğunu söylüyor. Ülkede öne çıkan sektörler ise şunlar; Kaporta ve otomotiv yan endüstri, her çeşitli inşaat ustalığı, kuaförlük , aşçılık , bilgisayar programı ve inşaat mühendisliği, mimarlık , grafik modeli, demir işlemeciliği ve yapım şirketi. Vize olmadığından dolayı kesime basitce giriş çıkış yapılabiliyor. Bölgede oldukça numarada Türk firması nin etkenlik göstermesi sebebiyle Türkiye’den giden işçiler büyük zorluklarla karşılaşmıyor.

YILIN İŞADAMI BİR TÜRK
Kazakistan’ın en meşhur işadamı ise bununla beraber Kazakistan Türk İşadamları Derneği ve Turkuaz Grubu Başkanı Zeki Pilge. Asıl mesleği doktorluk bulunmasına karşın 15 sene evvel büyük bir teşebbüsçülük misali ile geldiği Kazakistan’da ” Yılın iş adamı” olmayı bile başarmış. 10 senesi aşkın müddettir Kazakistan’da yer alan Pilge, Türk teşebbüsçülere yen pazarlar yaratmak için bulunmakta kuvvetiyle çalışıyor. Ona göre de Kazakistan hala kof bir satış. Aceleci davranılmazsa büyük fırsatlar kaçırılacak. Türkiye’nin, yurtdışından senede 30 milyar dolarlık enerji gereksinimi karşıladığını vurgulayan Pilge, “Türkiye’nin, Kazakistan’da sebep enerji yatırımı yapmadığını anlamakta güçlük çekiyoruz” diyor.

İNŞAATTA ÇOK GÜÇLÜYÜZ
Kazakistan’daki Türk yatırımlarının takribi üçte biri akaryakıt çevresinde. Petrol, telekomünikasyon, otel işletmeciliği, öğrenim ve bankacılık toplam anamal stoğunun yüz bölgesinde 80-90’ını oluşturuyor. Türk müteahhitleri Kazakistan’ın kabul edilen işverenler i konumunda. Kazakistan’da etkin olan birincil Türk müteahhitlik şirketleri: Alarko, Ahsel, Aysel, Borova, Ceylan, Emsaş, Enka, Fintraco, İdil, İsot, Koray, Mensel, Tekfen, Üçgen ve Zafer.

MORTGAGE KRİZİNİN EN FAZLA VURDUĞU ÜLKELERDEN
Orta Asya’nın ekonomik muvaffakiyet hikayesi olarak değerlendirilen Kazakistan, son zamanda hayattaki krizden kısmetini alıyor. Sorun milyarlarca dolar yatırım meydana getiren firmaların büyük bölümün Amerikan ve Avrupa bankalarından kredi almış olmasından oluşuyor. Ancak ülkenin inşaatlardan mesul yetkilisi Alen Muhammedov‘a göre, kaygı edecek bir vaziyet söz mevzusu değil. Hatta hükümet bir hayli şirkete kendisi kefil olarak bu problemleri çözüyor. Edindiğimiz bilgiye göre de, inşaatların durmaması için 30 milyar dolar dış tecim çoğu olan Kazakistan bunun 5 milyar dolarını mortgage problemi deşifre etmek için bölmüş. Şimdiden 2009-2013 yatırım planlarını yapmaya başladıklarını özetleyen Muhammedev, “Bizim Türkiye’nin deneyimli yatırımcılarına gereksinimimiz bulunmakta. Özellikle inşaat çevresinde oldukça kıymetli şirketler bulunmakta, bunların birikmesi en büyük dileğimiz” biçiminde konuşuyor.

PETROL REZERVLERİ ÇOK GÜÇLÜ
Ülkedeki akaryakıt rezervlerinin ise 12 ile 17 milyar ton civarında olduğu düşünce ediliyor. Şu anda tespit edilen ve işletilen akaryakıt dozu 4.8 milyar ton, doğalgaz dozu ise 3.4 milyar metreküp. Bugün pekçok profesörün tahminlerine göre Kazakistan, 2010 senesinde hayattaki ilk 10 akaryakıt ihracatçısı devlet içerisine girecek. Nitekim yeni icad edilen Kaşagan akaryakıt yatakları da bu tahminleri doğrulamakta. Kazakistan’ın abanoz sahanlığında bulunan akaryakıt yataklarının peşi sıra deniz sularında da emekler devam etmekte. 2007 senesinde toplam akaryakıt imalatı 67 milyon ton düzeyinde iken, 2015’te bu rakamın 130 milyon tona belirmesi öngörülüyor.

İŞ FIRSATLARI
Balıkçılık
Ülkeye İstanbul’dan uçakla balık ithalatı meydana getiren birkaç Türk girişimci yer alıyor. Ancak ehil seviyede değil. Bu nedenle ülkede balık tutarları alabildiğine fiyatı yüksek. Uzmanlar, bu çevrede yapılacak yatırımların sevilen olacağını belirtiyor.

Kaporta boya
Kazakistan’ın her yanı lüks arabalarla dolu olsa bile aracınız çarptığınızda yahut arızalandığında onarım edecek bölge icad etmek hemen hemen olanaksız. Mevcut alanlarda de nitelikli ve işi bilen usta yok.

Prodüksiyon
Yüzlerce şirket bulunmasına karşın, ülkede etkenlik gösteren şirketlerin tamamına yakınının ne bir internet web sayfası bulunmakta, ne de tanıtım maddeleri. Kazakistan’da en makul işlerden birisi reklam ve yapım şirketi olarak görünüyor.
Lokanta
Türk lokantalarına yoğun istek bulunmakta. Özellikle yabancılar Türk lokantalarını seçenek ediyor. K aliteli hizmet ve yiyecek kısa müddette kabul görüyor. Ancak hatırlatmakta fayda mevcut. Ülkede yoğun biçimde beygir eti tüketiliyor.

Makarnanın suratta 80′i bizim
Ülkede besin ithalatı en mühim iş kolu. Bu çevrede kritik boşluklar mevcut. Özellikle makarnanın yüz bölgesinde 80’i Türkiye’den gidiyor. Kazakistan, ancak makarna değil farklı olarak hububat mahsulleri için de müsait bir piyasa olarak gösteriliyor. Bisküvi ve çikolata da pazarda kabul bulan mamüller içerisinde yer ediniyor.
Kuaför
Hizmet sanayisinin hepsinde olduğu benzer kuaförlükte de nitelikli hizmet icad etmek olanaksız. Geliri süratle çoğalan toplum, şahsi bakıma daha çok ehemmiyet veriyor. Bazı Kazak girişimciler estetik salonu ve kuaför taklidi girişimlerde bulunsalar da fazlaca sevilen olamıyor. Halk hizmet kalitesi yüksek salonları seçenek ediyor.

KİM NE YAPIYOR
*Okan Holding, Kazakistan’da otel işletmeciliği, besin imalatı, marketing, inşaat ve finans alanlarında etkenlik işaret ediyor.

* 1998 senesinde Turkcell’in Kazak Telekom ile meydana getirdiği ve oy çokluğu hissesine sahip olduğu K’Cell şirketi Kazakistan’ın 2 GSM operatöründen birisi. Diğer GSM cerrahı olan K-Mobile ise Rumeli Holding’in Kazakistan’ın Investel firmasıyla kurduğu bir işbirliği. Telekomünikasyon çevresinde etkenlik gösteren bir farklı olarak Türk firması de Netaş.

* Ahsel İnşaat, şahsı tamamladığı Almatı’daki 5 yıldızlı Regent başkent Hotel ve Astana’daki iş ve avm kompleksine yatırımda yer alarak, bu tesislerin işletmeciliğini de inşa ediliyor.

* Koç Grubu’nun Kazak ortağı Butya ile sahibi olduğu Rambutya Alışveriş Merkezleri bünyesinde çifti Almatı’da ve biri Astana’da olmak suretiyle 3 avm yer alıyor. Rambutya Almatı’da 2 mağaza daha fazla açmayı tasarılıyor.

* Küçük Asya Grubu’nun meşrubat imalatı ve şişeleme çevresinde 3 büyük yatırımı yer alıyor.

* Turkuaz Şirketler Grubu, bin 200 personeli ve Kazakistan’ın 10 bölgesindeki ofisleri, depoları ve bayilik şebekesi ile bugün Kazakistan’ın en büyük dağıtım zinciri konumunda ve Nestle, Unilever benzer enternasyonal firmalarla çalışıyor.

* Bericap Holding ile Bericap Türkiye’nin ortak girişimi olan plastik kapak fabrikası da, Kazakistan’da son evrelerde faaliyete hafta Türk yatırımlarından birisi. Bu verilen örnekler haricinde Türk şirketlerinin otel ve avm işletmeciliği, otomotiv, yapı meteryalleri, finans ve tahsil alanlarında mühim yatırımları yer alıyor.

GİRİŞİMCİYE DİPNOT
Kazakistan’da 23-26 Ekim tarihleri içerisinde Senexpo Fuarcılık yönünden ‘Almaata Otomotiv Yan Sanayi Fuarı’ tertip edecek.

BUNLARA DİKKAT
Şartlar süratle değişiyor
Doğal kaynakları ve iş olanakları bakımından varlıklı olan Kazakistan, çabuk değişen bir satış görünümünü sergiliyor. Bu açıdan ülkeye yönelik girişimlerde elastiki ve sabırlı olunmalı.

Resmi Tatilleri
1 Ocak – Yeni Yıl 28 Ocak – Kuruluş Günü 8 Mart – Kadınlar Günü 21 Mart – Nevruz Bayramı 1 Mayıs – İşçi Bayramı 9 Mayıs – Zafer Bayramı 25 Ekim – Cumhuriyet Bayramı 16 Aralık – Bağımsızlık Günü.

Dövizde alamet kabul edilmiyor
Kazakistan’da döviz değişimi yapılacağı vakit dövizinizin üstünde rastgele bir işaretleme olmamasına itina imlemek ihtiyaç duyuluyor. Ayrıca döviz büroları dışında hiç bir yerde Tenge haricinde ücret kabul edilmiyor. Büyük otellerde oluşturulan döviz büfesi taklidi bölümlerde günün her saatinde ücret değişimi yapılabiliyor.
Peşin çalışıyorlar
Kazak işadamları ekseri peşin ödeme formülünü kullanmayı seçenek ediyor.
Vize yok
Ülkeye girişte 30 günü aşmamak kaydıyla vize uygulanmıyor.
Karasal abuhava hakim
Ülke genelinde, katı, karasal abuhava hakim. 8 aya yakın bir müddet ısı artı değerlere ulaşmıyor.
Ulaşım için taksi kullanılıyor
Şehir içi erişim, otobüs, troleybüs ve taksilerle sağlanıyor. Taksi paraları ise taksimetre bulunmadığından dolayı pazarlığa bağlı ve devasa yükseklikte değil.

Mafya hala mesele
Kazak Mafyasına ve sokak çetelerine ters temkinli olmanız ihtiyaç duyuluyor. Özellikle verecek aylarda aşırı gasp problemleri yaşanıyor. Ayrıca ecnebi işçilerin yüksek aylık alıyor olması da bu gasp vakalarını tetikliyor.

ÖNEMLİ TELEFONLAR
Kazakistan Cumhuriyet Büyükelçiliği-başkent
Ebüzziya Tevfik Sok. No:6 Çankaya/ana kent
Tel: (312) 441 23 01
Faks: (312) 441 23 03
Kazakistan Cumhuriyet Başkonsolosluğu- İstanbul
Şevkatiye Mah. Fener Sok. Ahenk Apt. No:5 D:1-2 Yeşilköy/Bakırköy
Tel: (212) 662 53 47-48
Fax: (212) 662 53 49
e-mail : consulkzist@superonline.com
TC Almatı Büyükelçiliği
TOLE B 129 480100 Almatı
Tel: (007 3272) 618 153 – 613 932 – altmışıncı 508
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı (Ministry of Industry and Trade)
33 Pobeda Str. Astana
Tel: +7 (3172) 717511
Maliye Bakanlığı (Ministry of Finance)
33 Pobeda Str. Astana
Tel: +7 (3172) 717299
Web: www.minfin.kz
Ekonomi ve Bütçe Planlama Bakanlığı (Ministry of Economy and Budget Planning)
33 Pobeda Str. Astana
Tel: +7 (3172) 717770
KATİAD (Kazakistan-Türkiye İşadamları Derneği)
Dostık 105, 6. Kat Hotel “Alatau”, Almatı
Tel: +7 32 72 64 12 12, 58 16 74
Faks: +7 64 64 63
E-mail: katiad@nursat.kz
Web: www.katiad.kz
KZI Bank (Kazakhstan-Ziraat International Bank)
132, Klochkov Str. Cor. Satpayev Almatı, 480057
Tel: +7 32 72 50 altmış 80 (pbx)
Faks: +7 3272 50 altmış 82
Teleks: 251277 KAZIB KZ
KAZAKİSTAN’IN ÜLKE PROFİLİ
Devletin Adı: Kazakistan Cumhuriyeti
Başkenti : Astana
Yönetim Biçimi : Cumhuriyet
Resmi Dili: Kazakca
Dini: Islam, Ortodoks
Para Birimi : Tenge
Yıllık Ortalama Döviz Kuru (Bir dolar karşılığı) : 132,88
Büyük Kentleri: Almati, Astana, Atirau, Aktau, Cimkent, Akmola, Aktobe, Cambul, Karaganda, Kostanay, Kizilorda, Pavlodar.
Türkiye ile Saat Farkı : Yaz saati 3, kış saati 4.
Uluslararası Telefon Kodu : + 7
METİN CAN
Bu Makale Haberturk.com Adresinden Alınmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar
Kategori: Genel

29 Yorum Yapılmış.

 1. ahmet balcı diyor ki:

  slm kuaförüm kazak istanda calışmak istiyorum bana yardımcı olacak bir arkadaş varmı 53581008**

 2. Seyfi diyor ki:

  054271693XX mobilya ustasıyım saygılar

 3. Yılmaz diyor ki:

  Petrokimya tekniksyeni yim kazakistanda çalışmak isterim 054587119XX

 4. kadir diyor ki:

  Güvenlik görevlisiyim 0539 279 84 **

 5. ümit ersert diyor ki:

  döner kebab ustasıyım sulu yemektede ustayım ilgilnler varsa iki ustayız kazakistanda ascılık arıyoruz zekeriya usta ve ben çimkentte ascılık yaptık tekrar kazakistanda calısmak istiyoruz kazakcayı çok güzel ve iyi sekilde konusuyorum. 9053205009** acil iş gerek kazakistanı çok seviyoruz ikimizde zekariya ve ümit usta tefolarınızı beklyoruz

 6. erkan diyor ki:

  ben 34 yasında suan textilde ugrasıyorum ama bıransım tersanede techizat montaj ustaasıyım kazakistanda calismak istiyorum TEL :054381957**

 7. recep diyor ki:

  Merhaba ben recep altyapı projelerinde çalıştım alın kaynağı vizyon kaynağı mantolama izolasyon işleri yapıyorum yurt dışında çalışma istiyorum 53667370**

 8. ceyda diyor ki:

  Mermer isinde ustatim sizinle calismak istiuorum sezgin karakurt 053327217XX

 9. zübeyir yılmaz diyor ki:

  1976 sivas doğumluyum 20 yıllık kaynakçıyım yurtdışında sizinle çalışmak istiyorum 053546847**

 10. ümit karapınar diyor ki:

  alcı boya ustasıyım arkadaslarla birlikte yurt dısında calısmak istyrz 0342 638 70 **

 11. ümit karapınar diyor ki:

  alcı boya ustasıyım yanımda arkadaslarımda var yurt dısnda calısmak istiyoruz

 12. ilhan diyor ki:

  Mrb 15 senedir benzinli dizel arac ustasıyım calışmak isterim 053120668**

 13. murat d .ahmetoglu diyor ki:

  Herkeze hayirlı kazançlar 10 yıllık demirciyim taşı sıksam suyu çıkar is arıyorum kazakistan Astana’da 053469927**

 14. onur diyor ki:

  merhaba 25yillik kaporta ustasyim.yurtdisi deneyimim var.kazakistan da calismak.isterim.
  0532 690 42xx

 15. Erhan KAPLAN diyor ki:

  Merhaba ben 15 senedir BOYACIYIM 5 senedir Kazakistan/Astana çalıştım sizinle çalışmak isterim
  Cep:0537053684805xx

 16. Kemal GÜNEŞ diyor ki:

  Merhaba ben 15 senedir kaynak ustasıyım 5 senedir Kazakistan/Astana çalıştım sizinle çalışmak isterim
  Cep:0537 250 22 xx

 17. selman alpar diyor ki:

  selam ben yurt dısında calışmak ıstıyorum mermer ısı yapıyorum ama fark etmez ne ıs olursa yaparım ıhtıyacım var calısmaya 054493423xx saygılar

 18. cuma diyor ki:

  selam ben antepden cuma altınparmak lahmacun ustasıym 25 yıllık emekim var sizlerde uygun görürseniz calışırız muracat telefonum 055171895XX teşekür ederim

 19. Mehmet Çırak diyor ki:

  selam ben Mehmet Çırak 1960 yıl Elektr teknisyeni -emekleyim

  Özbekistan- Sibir- Kazakistan- Libiyada çalişdim

  şimdi iş arayorum yardmcı olursanız sevinirim TLF- 53230815XX

  20.11.2012.

 20. AHMET TURAN diyor ki:

  kazakistana gelip çalışmak istiyorum gerekirse ailemle beraber gelebilirim ne iş olsa yaparım yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar 0543 433 xx xx

15 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)  
雪茄| 雪茄烟网购/雪茄网购| 雪茄专卖店| 古巴雪茄专卖网| 古巴雪茄价格| 雪茄价格| 雪茄怎么抽| 雪茄哪里买| 雪茄海淘| 古巴雪茄品牌| 推荐一个卖雪茄的网站| 非古雪茄| 陈年雪茄| 限量版雪茄| 高希霸| 帕特加斯d4| 保利华雪茄| 大卫杜夫雪茄| 蒙特雪茄| 好友雪茄

古巴雪茄品牌| 非古雪茄品牌

DecorCollection歐洲傢俬| 傢俬/家俬/家私| 意大利傢俬/實木傢俬| 梳化| 意大利梳化/歐洲梳化| 餐桌/餐枱/餐檯| 餐椅| 電視櫃| 衣櫃| 床架| 茶几

橫額| 貼紙| 貼紙印刷| 宣傳單張| 海報| 攤位| foamboard| 喜帖| 信封

QR code scanner| SME IT| system integration| inventory management system| label printing| Kiosk| Voice Picking| POS scanner| POS printer| System Integrator| printing labels| warehouse management| thermal printer| mobile solutions| mdm solutions| mobile device management

邮件营销| Email Marketing| 電郵推廣| edm营销| 邮件群发软件| edm| 营销软件| Mailchimp| Hubspot| Sendinblue| ActiveCampaign| SMS

Tomtop| Online shop| Online Einkaufen

Beauties' Secret| 護膚品/化妝品| 面膜推薦| 眼膜產品| 爽膚水推薦| 護膚品推薦

地產代理/物業投資| 租辦公室/租寫字樓| 地產新聞| 甲級寫字樓/頂手| Grade A Office| Commercial Building| Hong Kong Office Rental / Rent Office| Office building| Office for lease / office leasing| Office building| Office for sale| Office relocation

香港甲級寫字樓出租

中環中心| 合和中心| 新文華中心| 力寶中心| 禮頓中心| Jardine House| Admiralty Centre| 港威大廈| One Island East| 創紀之城| 太子大廈| 怡和大廈| 康宏廣場| 萬宜大廈| 胡忠大廈| 信德中心| 北京道1號| One Kowloon| The Center| World Wide House

| Wycombe Abbey| 香港威雅學校| private school hong kong| English primary school Hong Kong| primary education| top schools in Hong Kong| best international schools hong kong| best primary schools in hong kong| school day| boarding school Hong Kong| 香港威雅國際學校| Wycombe Abbey School