İstanbulda Yüzülebilecek Sahiller Denize Girilebilecek Plajlar 2013 Hakkında Bilgi
Click here to send us your inquires or call (852) 36130518
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

İstanbulda Yüzülebilecek Sahiller 2013, Denize Girilebilecek Plajlar 2013 İstanbulda nerelerde yüzülebilir? nerelerde denize girilebilir? En temiz sahilleri nerelerdedir? gibi soruların yanıtları makalemizin devamında.

Yaz güneşinin iyice yüzünü gösterdiği öğrencilerin ders yapamaz, çalışanlar da iş yapamaz hale geldiği şu günlerde akıllarda yine aynı sorular var. Denize girmek. 17 milyondan fazla nüfusu ile Türkiye’nin en büyük metropol şehri unvanına sahip İstanbul’da ise 2013 yılı mekan, deniz, sahil,plaj arayışları başladı. 3 tarafı denizlerle çevrili olan hatta ortasından bile denizlerin geçtiği bu güzel şehrin kalabalığından sıkılan insanlar umudunu yitirmesin. İstanbul Belediyeleri temizlik çalışmalarına başladı. Önceki yıllara göre daha başarılı olan sahil, plaj koruma işlemleri sonuşları artı yönde görülmeye başladı.

İstanbul Denize Girilebilecek Temiz plajları

Florya sahilinde yer alan Güneş Plajı iki bölüm olarak hizmet veriyor. Büyük olan plajın giriş ücreti 15 TL, küçük olan plaj ise 10 TL. 0-7 yaş ise ücretsiz yararlanabiliyor. Giriş ücretiyle şezlong, şemsiye, soyunma kabinleri, duş,emanet dolapları ve wc alanlarından yararlanmak mümkün.

300 metre uzunluğunda olan cankurtaran kulesi, cankurtaran personeli kurtarma botuambulans 1 büfe, 250 şemsiyeemanet dolabı, 2´si engelliler için olmak üzere 34 adet tuvalet kabini, 20 duş, 2 adet çocuk oyunalanı, 250 araçlık açık otopark, yaklaşık 2 bin 800 metre kare ahşap karkas bina, havalandırma ve yangın tesisatı, çocuk eğitim ve eğlence alanları, 2 adet tam otomatik prefabrik havuz ve 840 metre deniz bariyeri bulunuyor. duşlar, büfe, WC’ler, 300 araç kapasiteli otopark mevcut.

Çiroz Halk Plajı

Büyükşehir Belediyesi: Çiroz Plajında Sadece Cankurtaran Hizmeti Verilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yeşilköy’deki Çiroz plajının ‘yüzülebilirlik’ kalitesinde olmadığını açıkladı. Plajda denize girilmemesi yönündeki uyarı tabelasının komisyon raporu doğrultusunda asıldığını belirten belediye yetkilileri, plajda sadece cankurtaran hizmetinin verileceğini kaydetti.   Devamı…

Caddebostan Plajı

Burada yaklaşık 950 m. uzunluğunda 3 adet plaj mevcut. Plajlarda 1000 adet şezlong, 1000 adet şemsiye,  40 soyunma kabini, 5 duş alanı, 3 cankurtaran kulesi mevcut. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Caddebostan-1 plajı aşırı yoğunluk nedeniyle artık ücretli olacak. İBB’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Vatandaşlar Caddebostan 2-3 plajları ile Menekşe Plajı’ndan ücretsiz olarak yararlanmaya devam edecek.Güneş Plajı’nın ücretli olmasının ardından halktan gelen yoğun talep üzerine Caddebostan 1 Plajında da ücretli giriş uygulaması başladı. Hafta içi ve özellikle hafta sonları ücretsiz plajların çok kalabalık olması nedeniyle Güneş ve Caddebostan 1 Plajları halkın isteği üzerine ücretli  vermeye başladı.

Caddebostan Plajı’nda doluluk yüzde 80 azaldı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete açılan Caddebostan-1 Plajı’nın aşırı yoğunluk nedeniyle ücretli hale dönüştürülmesi, bu plajda doluluğun yüzde 80 oranında azalmasına, hizmet kalitesinin ise bir hayli yükselmesine neden oldu. 5 ve 10 liralık ücretin inanılmaz etkisi… Sahilin yürüyüş yolunda, Büyük Kulüp’ün hemen altında yer alan Caddebostan Plajı’nda normal giriş ücreti 10 TL, indirimli öğrenci girişi ise 5 TL olarak belirlenmişti. Yaklaşık 500 metre uzunluğundaki plajda, 483 adet şezlong ve 200 adet şemsiye bulunuyor olmasına rağmen, bunların hiçbirini bulmak mümkün olmuyordu. Daha çok Ümraniye, Sancaktepe ve Sultanbeyli gibi ilçelerden akın akın gelen gruplar, plajda çok yoğun bir kalabalık oluşturuyordu.

 

Poyrazköy Plajı

İstanbul boğazının çıkışında yer alan bu yer güzel plajıyla,durgun  sularıyla insanları mest ediyor. Giriş yaptığınızda şezlong,şemsiye bulabilirsiniz gitmenizi tavsiye ederim.  Son  günlerdeki 3.köprü konuları ile Poyrazköy çok gündeme geldi. Aslında Poyrazköy güzel plajı ve istanbula yakınlığı ile hafta sonu denize girmek için tercih edilebilecek bir yer. Liman olduğu için yer yer kirlilik görebilirsiniz ama genel olarak temiz sayılır.

Adalar

İstanbul’un incisi olan adalar bütün kent sakinlerini ağırlayabiliyor.Büyük Ada’da ve Kınalı Ada’da plaj bulabilirsiniz.İstanbul’un en temiz denizine sahip olan adalara Kadıköy,Kartal,Beşiktaş,Bostancı iskelelerinden ulaşabilirsiniz.

altınkum kadınlar plajı

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunmaktadır.İster vapurları kullanarak isterseniz de bu işi yapan turizm acentalarından yer ayırtarak Altınkum kadınlar plajına gidebilirsiniz. Eğer vapur kullanarak gitmek istiyorsanız da Eminönü’nden saat başı vapurlar kalkmaktadır.

Artık Pazar dahil Haftanın 7 günü bayanlara özel plaj turu. Deniz,kumsal ve piknik alanları iç içedir. Gidiş-Dönüş,Plaja Giriş,Duş,Giyinme Kabini,Masa,Sandalye,Şemsiye Dahil fiyatı 25 tl ‘dir.Can kurtaran dahil olmak üzere bütün personel Bayandır.7-10 Yaş Arası çocuklar 10tl’dir.Üst yaş grubu Tam Ücrettir. 9 Yaş üstü erkek çocuklar plaja alınmamaktadır. Mescit mevcuttur.

DENİZ TUR    0.212 533 01 44 0.539 508 24 34 – 0.542 606 80 73

 

Sarıyer Menekşe Kadınlar Plajı

Menekşe Plajı İstanbul’un Karadeniz kıyısında bulunan ve haftanın belli günlerinde sadece bayanlara tahsis edilen plajlarımızdan birisidir. Sahil çevre düzenlemesi yapıldıktan sonra çok güzel bir görünüme kavuşmuştur. Ulaşımı Eminönü ve Sarıyer’den kalkan vapurlar ile sağlanmaktadır. Özellikle sahil magandalarından bıkmış durumda olan bayanlar için ideal bir yüzme yeridir.

Menekşe Plajı Boğazdan KARADENİZ’e Doğru İlerlerken, RUMELİ KAVAĞI’nı ve Askeri Plajı da Aştıktan Sonra 10 Dakika Mesafede, Solda Kalan Plajdır. Eskiler Karataş Diye de Bilir Ama Asıl Karataş Askeri Plajdan Hemen Sonraki Küçük Bir Köydür. ßu Plajın Özelliği Son Birkaç Yıldır Haftanın İlk 6 Günü Sadece Kadınlara Hizmet Vermesidir. Müşteri Kitlesi EMİNÖNÜ ve SARIYER’den Kalkan Büyük Motorlarla Taşınmaktadır. Sabah Serinliğinde Motor İle Yaklaşık 1 Saat Bir Boğaz Yolculuğundan Sonra Varılıyor.

Kilyos Plajı

İstanbul’un telaşından biraz olsun uzaklaşmak ve denizin tadını çıkarmak isteyenler için kent merkezine 1 saat uzaklıkta olan Kilyos Plajı, göz alabildiğince uzanan kumsalı ile İstanbulluları ağırlıyor. Karadeniz sahilinin gözbebeği olan Kilyos, serin suyu, kır lokantaları, plaj etkinlikleriyle özellikle haftasonu kaçamakları için iyotlu, yosunlu, sıcak bir alternatif oluşturuyor.

Kilyos’taki plajlar bu sene gözde. Kilyos’taki plajlar haftaiçi daha boş ancak haftasonu kalabalık. Plajlara giriş ise hafta sonu daha pahalı. Sabah saat 4′e kadar ruhsatı bulunan plajlarda son müşteri kalkana kadar hizmet veriliyor    İSKİ ve belediyeler tarafından su analizi yapılan özel plajlara giriş ise hafta içi 20,  hafta sonu ise 30 lira.  İSKİ ayda 1, belediyeler ise 15 günde 1 tahlil yapıyor. Çıkan sonuçlara göre İstanbul’daki en temiz denizi bu bölgede.

NASIL GİDİLİR? İstanbul’un en önemli tatil beldelerinden biri olan Kilyos Sarıyer’e 11, Taksim’e 32 ve İstanbul Atatürk Havalimanı’na 50 kilometre mesafede. Şehir merkezinden 45 dakika uzaklıkta olan Kilyos’a özel araçla gidildiğinde, Maslak-Sarıyer istikametini izleyerek, Bahçeköy orman yolundan ulaşmak oldukça kolay. Yol boyunca size eşlik eden Belgrad Ormanları içinizi rahatlatacak bir güzellik sunuyor. Sarıyer’e kadar sahilden gidilebilen yol özellikle haftasonları biraz kalabalık oluyor. Aynı zamanda Sarıyer’den Kilyos’a minibüs ve belediye otobüsü seferleri de bulunuyor

İstanbul Genelinde Denize Girilebilecek Temiz Plajlar

Silivri

Gümüşyaka Ankara Evleri Sitesi Önü (Yeterli kalite) Gümüşyaka Belediye Çadır Yeri Mevkii (İyi kalite) Çanta Beldesi Albayraklar Sitesi Önü (İyi kalite) Çanta Beldesi Kınalı Deresi Mevkii (Yeterli kalite) Marmara Uyumkent Sitesi Önü (Kötü kalite) Semizkum Basınkent 4 Sitesi Önü (Yeterli kalite) Semizkum Çadır Yeri Mevkii (Yeterli kalite) Altınorak Sitesi Mevkii (Yeterli kalite) Kumluk Mevkii (Kötü kalite) Bizimköy Sitesi Önü (Yeterli kalite) Parkköy Sitesi Önü (Kötü kalite) Selimpaşa Beldesi Başkent Sitesi Önü (Yeterli kalite) Selimpaşa Beldesi Duruman Mevkii (Kötü kalite) Celaliye Beldesi Bel Tesisleri Önü (Kötü kalite) Kamiloba Beldesi Ağar Kamping Önü (Yeterli kalite)

Büyükçekmece

Gürpınar Sahili (İyi kalite) Albatros Sahili (Yeterli kalite) Çocuk Sahili (İyi kalitede) Halk Plajı (Yeterli kalite) Mimarsinan Sahili (İyi kalite) Kumburgaz Sahili (İyi kalite)

Çatalca

Durusu Karaburun Ön Deniz Doğu Tarafı (Yeterli kalite) Durusu Karaburun Ön Deniz Batı Tarafı (Yeterli kalite) Durusu Karaburun Arka Deniz (İyi kalite) Karacaköy Ormanlı Plajı (İyi kalite) Karacaköy Evicik Plajı (İyi kalite) Karacaköy Çobankule Plajı (İyi kalite) Karacaköy Yalıköy Plajı (İyi kalite) Binkılıç Çilingoz Plajı Dereağzı (İyi kalite) Binkılıç Çilingoz Plajı (İyi kalite)

Tuzla

Kamil Abduş Gölü Mevkii (Yeterli kalite) Dodo Beach Club Önü (Yeterli kalite) Marmados Sitesi Önü (Yeterli kalite)

Sarıyer

Kısırkaya Plajı (İyi kalite) Gümüşdere Plajı (İyi kalite) Kilyos Plajı (İyi kalite) Demirciköy Dalya Plajı (Yeterli kalite) Demirciköy Uzunya Plajı (Yeterli kalite) Rumeli Feneri Koyu (Yeterli kalite) Rumeli Kavağı Plajı (Yeterli kalite) Kocataş Sahili (Yeterli kalite) Tarabya Plajı (Yeterli kalite) Emirgan Sahili (İyi kalite)

Beykoz

Riva Plajı (İyi kalite) Poyraz Plajı (İyi kalite) Riva Elmasburnu Plajı (İyi kalite) Riva Su Ürünleri Plajı (İyi kalite)

Kadıköy

Caddebostan Plajı-Büyük Kulüp Arkası (İyi kalite) Caddebostan Plajı-Irmak Okulları Arkası (Yeterli kalite) Suadiye Plajı (Yeterli kalite) Yeniköy Sahili Otel Önü (Yeterli kalite) Yeniköy Sahili Köpek Çiftliği Önü (Yeterli kalite)

Bakırköy

Menekşe Plajı Cankurtaran Kulesi Önü (İyi kalite) Menekşe Plajı İskele Önü (Yeterli kalite) Florya Güneş Plajı (Yeterli kalite) Yeşilköy Çiroz Kumsalı (Yeterli kalite) Yeşilköy Polis Merkezi Önü (İyi kalite) Yeşilköy İnternational Hospital Önü (İyi kalite)

Şile

Ağva Halk Plajı Mendirek Yanı (İyi kalite) Ağva Halk Plajı Çamlık Mevkii (Yeterli kalite) İmrenli Plajı (İyi kalite) Akçakese Akkaya Plajı (Yeterli kalite) Kabakoz Plajı (İyi kalite) Uzunkum Plajı I (İyi kalite) Uzunkum Plajı II (Yeterli kalite) Uzunkum Plajı (İyi kalite) Ağlayankaya Plajı (İyi kalite) Ayazma Plajı (İyi kalite) Ayazma Plajı Kumbaba Mevkii (İyi kalite) Sahilköy Plajı (İyi kalite)

Üsküdar

Küçüksu Plajı Göksu Deresi Tarafı (İyi kalite) Küçüksu Plajı Beylerbeyi Tarafı (İyi kalite)

Adalar

Büyükada Nakibey Plaj Önü (İyi kalite) Büyükada Su Sporları Kulübü Önü (İyi kalite) Büyükada Seferoğlu Tesisler Önü (İyi kalite) Büyükada Yörükali Plajı Önü (İyi kalite) Heybeliada Su Sporları Kulübü Önü (İyi kalite) Heybeliada Sadıkbey Plajı Önü (İyi kalite) Burgazada Su Sporları Kulübü Önü (Yeterli kalite) Kınalıada Vapur İskelesi Sağ Taraf Önü (Yeterli kalite) Kınalıada Vapur İskelesi Sol Taraf Önü (Yeterli kalite) Kınalıada Su Sporları Kulübü Önü (İyi kalite) Kınalıada Ülker Restaurant Önü (İyi kalite)

İstanbul’da nerelerde denize  girilebiilirim? İstanbulda yüzülebilecek temiz sahiller 2012

Sponsorlu Bağlantılar
Kategori: Genel

3 Yorum Yapılmış.

  1. Bu sıcakta kesinlikle İstanbul’da yapılacak olanlar İstanbul plajları, sahilleri, yüzülebilecek yerleri ziyaret etmek.

  2. […] İstanbul Plajları, Sahilleri Denize Girilebilecek En İyi diğer Plajlar için burayı ziyaret […]

  3. murat artuner diyor ki:

    BÜYÜKADA NAKİBEY KIZ ARKADAŞI VE AİLESİ İLEN GELENLER İÇİN ÇOK MÜKEMMEL BİR TESİS İŞLETMECİLERİNİ CANI GÖNÜLDEN KUTLARIM

18 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  
DecorCollection歐洲傢俬| 傢俬/家俬/家私| 意大利傢俬/實木傢俬| 梳化| 意大利梳化/歐洲梳化| 餐桌/餐枱/餐檯| 餐椅| 電視櫃| 衣櫃| 床架| 茶几

橫額| 貼紙| 貼紙印刷| 宣傳單張| 海報| 攤位| foamboard| 喜帖| 信封 數碼印刷

QR code scanner| inventory management system| labelling| Kiosk| warehouse management|

邮件营销| Email Marketing| 電郵推廣| edm营销| 邮件群发软件| edm| 营销软件| Mailchimp| Hubspot| Sendinblue| ActiveCampaign| SMS

Tomtop| Online shop| Online Einkaufen

地產代理/物業投資| 租辦公室/租寫字樓| 地產新聞| 甲級寫字樓/頂手| Grade A Office| Commercial Building / Office building| Hong Kong Office Rental| Rent Office| Office for lease / office leasing| Office for sale| Office relocation

香港甲級寫字樓出租

中環中心| 合和中心| 新文華中心| 力寶中心| 禮頓中心| Jardine House| Admiralty Centre| 港威大廈| One Island East| 創紀之城| 太子大廈| 怡和大廈| 康宏廣場| 萬宜大廈| 胡忠大廈| 信德中心| 北京道1號| One Kowloon| The Center| World Wide House

| 國際小學| 英國學校| International schools hong kong| 香港國際學校| Wycombe Abbey| 香港威雅學校| school day| boarding school Hong Kong| 香港威雅國際學校| Wycombe Abbey School

Addmotor Electric Bike| Electric bike shop / electric bicycle shop| Electric bike review| Electric trike| Fat tire electric bike| Best electric bike| Electric bicycle| E bike| Electric bikes for sale| Folding electric bike| Electric mountain bike| Electric tricycle| Mid drive electric bike Juiced Bikes Pedego Rad-Power